wyszukiwarka
newsletter
language:
Na GPW zrobi się chłodniej

IPO.pl, 8 lutego 2008 

      UNISERV zawiesił wiechę na budowanej chłodni kominowej dla Elektrowni Łagisza w Będzinie.

     Jedyny polski wykonawca chłodni – UNISERV – realizuje najwyższą inwestycję tego typu i pierwszą w Polsce od ponad 20 lat. Konstrukcja z betonu i stali o wysokości 133 metrów zostanie oddana do użytku pod koniec lipca 2008 roku.

     UNISERV rozpoczął budowę chłodni we wrześniu 2006 roku. Prace przy budowie płaszcza spółka zakończyła zgodnie z harmonogramem, 20 grudnia 2007. Płaszcz chłodni ma 133 metry wysokości. Do budowy zużyto 6.000 m3 betonu i ponad 800 ton stali.

     Obecnie UNISERV przystąpił do wykonania kolejnego etapu - montażu urządzeń wewnętrznych chłodni dla elektrowni w Będzinie. Zakończenie planowane jest na 19 lipca 2008. Chłodnia kominowa budowana przez UNISERV jest integralną częścią pierwszego na świecie bloku energetycznego z kotłem przepływowym CFB. Elektrownia Łagisza w Będzinie będzie mogła spalać węgiel kamienny z różnych kopalń, a więc o różnorodnym składzie, a także muł węglowy

     Realizowany przez nas projekt w Będzinie wpisuje się w boom na rynku usług związanych z modernizacją i rozwojem polskiej energetyki. Producenci energii w Polsce planują szeroko zakrojone i kapitałochłonne inwestycje w sektor energetyczny w związku z postępującym niedoborem energii i dekapitalizacją istniejących elektrowni – powiedział Artur Nizioł, Prezes Zarządu UNISERV

     UNISERV to jedyna polska firma specjalizująca się w projektowaniu i budowie chłodni kominowych – nieodzownego elementu bloku energetycznego.

     Chłodnia kominowa w Będzinie będzie spełniała nie tylko funkcje chłodzące, ale posłuży również do odprowadzania odsiarczonych spalin. Dzięki temu nowy blok energetyczny w Elektrowni Łagisza nie będzie potrzebował klasycznego, oddzielnego komina, co obniża koszty inwestycji.

     UNISERV jest jedyną polską firmą, która oferuje kompleksową realizację chłodni kominowych i wentylatorowych oraz kominów. Spółka dysponuje własnym biurem projektowym, specjalistycznym sprzętem do budowy tego typu obiektów oraz wysoko wykwalifikowaną załogą. UNISERV Budownictwo Przemysłowe S.A. prowadzi inwestycje samodzielnie, jak również jest partnerem światowych liderów w zakresie budownictwa energetycznego.

      UNISERV w 2008 roku planuje przeprowadzenie oferty publicznej akcji.


Zobacz: pdf

notatnik
dodaj do notatnika
Media
 
Copyright © 2007 Uniserv