wyszukiwarka
newsletter
language:
Strona główna > Media > Media o nas
Uniserv zmierza na parkiet

wnp.pl, 7 lutego 2008

     Katowicka spółka Uniserv, wyspecjalizowana w budowie kominów i chłodni kominowych dla energetyki, chce szybko urosnąć. Motorem będzie boom inwestycyjny w branży, który już trwa w Europie, a w Polsce powoli się zaczyna.

     - Zmianę koniunktury widać już w dynamice naszych przychodów. Ale to dopiero początek. Spodziewamy się, że budowa nowych bloków w polskich elektrowniach ruszy ostro mniej więcej za 3 lata. To dla nas szansa na rozwój. Żeby w pełni wykorzystać dobrą koniunkturę, ruszamy po kapitał na giełdę. Boom w energetyce pozwoli nam się rozwinąć niezależnie od powodzenia debiutu, ale dzięki giełdzie możemy urosnąć na większą skalę - powiedział "PB" Artur Nizioł, prezes i jedyny właściciel Uniservu.

     Spółka planuje debiut w II połowie roku. Prace nad prospektem mają się zakończyć w I kwartale - napisał "Puls Biznesu". - Planujemy emisję nowych akcji. Oczekujemy wpływów na poziomie 60-80 mln zł - mówi Artur Nizioł.

     Właściciel chce utrzymać kontrolę nad firmą, ale nie wyklucza, że w przyszłości wpuści do niej inwestora strategicznego. - Mieliśmy już kilka propozycji od firm zagranicznych, ale żadnej nie przyjęliśmy. Na wpuszczenie dużego inwestora zdecydujemy się tylko wówczas, gdy zapewni spółce więcej możliwości, niż ma samodzielnie - dodaje prezes.

     Prezes zapowiada, że Uniserv przeznaczy zdobyty na giełdzie kapitał na rozwój w Polsce i za granicą. - Już powoli wychodzimy na rynki zagraniczne. W ubiegłym roku realizowaliśmy kontrakty w Niemczech i Rosji. Kilka tygodni temu podpisaliśmy kolejny kontrakt z Rosjanami. W planach mamy też akwizycje - zarówno w Polsce, jak i za granicą. Poza krajami, w których już działamy, interesują nas Czechy, Ukraina, Rumunia i Bułgaria - wylicza właściciel Uniservu.

Zobacz : pdf

notatnik
dodaj do notatnika
Uniserv zmierza na parkiet
 
Copyright © 2007 Uniserv