wyszukiwarka
newsletter
language:
Strona główna > Media > Media o nas > Uniserv złożyła prospekt w KNF, chce pozyskać 60-80 mln zł z oferty w II półr.
Uniserv złożyła prospekt w KNF, chce pozyskać 60-80 mln zł z oferty w II półr.

Bankier.pl, 7 maja 2008

      Warszawa, 07.05.2008 (ISB) - Spółka Uniserv Budownictwo Przemysłowe, zajmująca się budową, remontem i modernizacją chłodni energetycznych i kominów przemysłowych, złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), poinformowała firma w komunikacie w środę. Spółka liczy na pozyskanie 60-80 mln zł i debiut w II poł. roku.

      "Po ostatnich deklaracjach przedstawicieli Komisji liczymy na szybki proces akceptacji prospektu, co pozwoli nam przystąpić do oferty publicznej" - powiedział prezes i jedyny akcjonariusz spółki Artur Nizioł, cytowany w komunikacie.

     W lutym Nizioł deklarował, że spółka zamierza przeznaczyć pozyskane środki na przejęcia firm w Polsce i za granicą oraz inwestycje w nowe projekty. Oferta ma składać się wyłącznie z nowych akcji.

     Uniserv jest liderem w Polsce na rynku budowy, remontów i modernizacji chłodni energetycznych i kominów przemysłowych i jedyną polską firmą, budującą chłodnie kominowe. Spółka oferuje również wykonawstwo i remonty pieców przemysłowych, silosów, zbiorników, wież gaszenia oraz innych obiektów budowlanych. Spółka prowadzi także samodzielne inwestycje na rynkach zagranicznych, jest partnerem światowych firm, działających w sektorze budownictwa energetycznego.

     Spółka dysponuje własnym biurem projektowym, specjalistycznym sprzętem do budowy tego typu obiektów oraz wysoko wykwalifikowaną załogą.

     W 2007 roku spółka miała 11,5 mln zł zysku netto wobec 6 mln zł rok wcześniej. Przychody wyniosły odpowiednio: 115 mln zł wobec 42 mln zł. (ISB)

Zobacz: pdf

notatnik
dodaj do notatnika
Uniserv złożyła prospekt w KNF, chce pozyskać 60-80 mln zł z oferty w II półr.
 
Copyright © 2007 Uniserv