wyszukiwarka
newsletter
language:
Strona główna > Media > Media o nas > Uniserv po 80 mln
Uniserv po 80 mln

Interia.pl, 7 maja 2008

     Uniserv, największa polska firma specjalizująca się w budowie i modernizacji chłodni kominowych i wentylatorowych oraz kominów dla przemysłu, złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny. Dokument oczekuje już tylko na akceptację KNF. Przyszły debiutant liczy na pozyskanie od inwestorów 60-80 mln zł.

     - Po ostatnich deklaracjach przedstawicieli Komisji liczymy na szybki proces akceptacji prospektu, co pozwoli nam przystąpić do oferty publicznej - podkreślił Artur Nizioł, prezes i jedyny akcjonariusz Uniservu.

     Spółka Uniserv Budownictwo Przemysłowe specjalizuje się w pracach budowlanych dla przemysłu, m.in. jest jedynym polskim wykonawcą chłodni kominowych i jedną z niewielu firm budujących kominy przemysłowe. Własne biuro projektowe, wykwalifikowana i doświadczona kadra ekspertów oraz specjalistyczny park maszynowy pozwalają spółce realizować najbardziej skomplikowane zlecenia zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. 
    

     - Polski przemysł, w tym w szczególności sektor energetyczny i chemiczny, planuje gigantyczne inwestycje w najbliższych latach. Polskie przedsiębiorstwa rozpoczęły już gruntowne programy modernizacyjne oraz decydują się na istotne rozbudowanie swoich mocy produkcyjnych. Również firmy zagraniczne deklarują zainteresowanie inwestycjami w naszym kraju. Podobne zjawiska obserwujemy na innych rynkach europejskich, na których także jesteśmy obecni - powiedział Artur Nizioł. - Sygnałem tego ożywienia są już teraz coraz lepsze wyniki finansowe spółki. Kapitał pozyskany na giełdzie pozwoli nam przyśpieszyć rozwój i jeszcze lepiej wykorzystać obecną koniunkturę.

     Przygotowywana emisja akcji pozwoli firmie na umocnienie pozycji krajowego lidera oraz odważną ekspansję na rynki międzynarodowe. Część kapitału pozyskanego od inwestorów giełdowych zostanie przeznaczona na akwizycje.

     W ubiegłym roku Uniserv odnotował 115 mln zł przychodów i ponad 11,5 mln zł zysku. W roku 2006 było to 42 mln zł przychodów ze sprzedaży i 6 mln zł zysku netto. Uniserv planuje debiut w drugiej połowie bieżącego roku. Inwestorom zostaną zaproponowane wyłącznie nowe akcje.
Informacja prasowa

Zobacz: pdf

notatnik
dodaj do notatnika
Uniserv po 80 mln
 
Copyright © 2007 Uniserv