wyszukiwarka
newsletter
language:
Strona główna > Media > Media o nas
Uniserv planuje podbój rynków zagranicznych

wnp.pl, 7lutego 2008

     Polska spółka Uniserv Budownictwo Przemysłowe, zajmująca się budową, remontem i modernizacją chłodni energetycznych i kominów przemysłowych planuje zdobyć pozycję lidera na rynkach zagranicznych.

     - Planujemy ekspansję na rynki Europy Wschodniej. Między innymi chcemy opanować rynek rosyjski. W tym roku podpisaliśmy kolejny kontrakt na budowę chłodni w Kaliningradzie. Myślimy także o zdobyciu ukraińskiego i rumuńskiego rynku - mówi Artur Nizioł, prezes Uniserv.

     Zarząd spółki nie ogranicza się jedynie zdobyciem pozycji lidera. - Chcemy utworzyć grupę, składającą się z kilku firm, która będzie działała na tych rynkach - zaznacza prezes.

     Magdalena Jasica - Buk, wiceprezes Uniserv dodaje, że w najbliższych latach zarówno w Polsce, jak i na rynkach Europy Wschodniej przychody firm budowlanych będą dynamicznie rosły. - Z raportu PMR „Budownictwo inżynieryjne w Polsce 2007-2010” wynika, że ta tendencja będzie się utrzymywała. Zamierzamy wykorzystać sprzyjającą koniunkturę - tłumaczy.

     Wśród projektów, które Uniserv zrealizował w Polsce jest budowa komina z tworzyw sztucznych dla Elektrowni Kozienice o wysokości 120 metrów. Obecnie spółka zajmuje się między innymi budową kominów dla Elektrowni Posłaniec, Elektrowni Skawina i Elektrowni Rybnik. Remontuje także chłodnie kominowe w Elektrowni Łaziska, EC Nowa i Koksowni Wałbrzych. W lipcu br.r. zarząd spółki planuje również oddać do użytku chłodnię kominową w Będzinie.

Zobacz : pdf

notatnik
dodaj do notatnika
Uniserv planuje podbój rynków zagranicznych
 
Copyright © 2007 Uniserv