wyszukiwarka
newsletter
language:
Strona główna > Media > Media o nas > Uniserv planuje debiut na GPW w II
Uniserv planuje debiut na GPW w II

Wirtualna Polska, 7 maja 2008

     Uniserv, największa polska firma specjalizująca się w budowie i modernizacji chłodni kominowych i wentylatorowych oraz kominów dla przemysłu, planuje debiut na giełdzie w drugiej połowie 2008 roku. Spółka chce pozyskać z rynku 60-80 mln zł - podał Uniserv w komunikacie prasowym.

     Spółka złożyła już w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny. Inwestorom zostaną zaproponowane wyłącznie nowe akcje.

     - Po ostatnich deklaracjach przedstawicieli Komisji liczymy na szybki proces akceptacji prospektu, co pozwoli nam przystąpić do oferty publicznej - powiedział, cytowany w komunikacie Artur Nizioł, prezes i jedyny akcjonariusz Uniservu.

     Przygotowywana emisja akcji pozwoli firmie na umocnienie pozycji krajowego lidera oraz odważną ekspansję na rynki międzynarodowe. Część kapitału pozyskanego od inwestorów giełdowych zostanie przeznaczona na akwizycje.

    - Polski przemysł, w tym w szczególności sektor energetyczny i chemiczny, planuje gigantyczne inwestycje w najbliższych latach. Polskie przedsiębiorstwa rozpoczęły już gruntowne programy modernizacyjne oraz decydują się na istotne rozbudowanie swoich mocy produkcyjnych. Również firmy zagraniczne deklarują zainteresowanie inwestycjami w naszym kraju. Podobne zjawiska obserwujemy na innych rynkach europejskich, na których także jesteśmy obecni - powiedział Nizioł.

     - Sygnałem tego ożywienia są już teraz coraz lepsze wyniki finansowe spółki. Kapitał pozyskany na giełdzie pozwoli nam przyspieszyć rozwój i jeszcze lepiej wykorzystać obecną koniunkturę - dodał.

     W 2007 roku Uniserv miał 115 mln zł przychodów ze sprzedaży i ponad 11,5 mln zł zysku. W roku 2006 było to 42 mln zł przychodów i 6 mln zł zysku netto.

     Uniserv Budownictwo Przemysłowe specjalizuje się w pracach budowlanych dla przemysłu, m.in. jest jedynym polskim wykonawcą chłodni kominowych jedną z niewielu firm budujących kominy przemysłowe. Jest liderem w Polsce na rynku budowy, remontów i modernizacji chłodni energetycznych.

     Spółka oferuje również wykonawstwo i remonty pieców przemysłowych, silosów, zbiorników, wież gaszenia oraz innych obiektów budowlanych. Pracuje dla przedsiębiorstw z branży energetyki zawodowej i przemysłowej, hutnictwa, przemysłu chemicznego oraz petrochemicznego, hut stali, hut metali nieżelaznych, koksowni, cementowni oraz innych zakładów przemysłowych i produkcyjnych.(PAP)

Zobacz: pdf 

notatnik
dodaj do notatnika
Uniserv planuje debiut na GPW w II
 
Copyright © 2007 Uniserv