wyszukiwarka
newsletter
language:
Strona główna > Media > Media o nas
Uniserv kończy budowę najwyższej chłodni kominowej

wnp.pl, 7 lutego 2008

     Konstrukcja z betonu i stali o wysokości 133 metrów zostanie oddana do użytku pod koniec lipca tego roku w Elektrowni Łagisza w Będzinie. Wykonawcą projektu jest polska spółka Uniserv, która podjęła pierwszą inwestycję tego typu w Polsce.

     Chłodnia kominowa budowana przez polską spółkę jest integralną częścią pierwszego na świecie bloku energetycznego z kotłem przepływowym CFB. Dzięki realizacji tego projektu Elektrownia Łagisza w Będzinie będzie mogła spalać węgiel kamienny o różnorodnym składzie.

     Artur Nizioł, prezes Uniserv zaznacza, że budowa tej chłodni wpisuje się w boom na rynku usług związanych z modernizacją i rozwojem polskiej energetyki. - Producenci energii w Polsce planują szeroko zakrojone i kapitałochłonne inwestycje w sektor energetyczny. Jest to związane przede wszystkim z postępującym niedoborem energii w kraju - tłumaczy prezes.

     Chłodnia kominowa w Będzinie będzie spełniała nie tylko funkcje chłodzące, ale posłuży także do odprowadzania odsiarczonych spalin. Dzięki temu nowy blok energetyczny Elektrowni Łagisza nie będzie potrzebował dodatkowego komina, co obniża koszty inwestycji.

     Głównymi klientami Uniserv są przedsiębiorstwa z branży energetycznej, hutniczej, przemysłu chemicznego i petrochemicznego. Spółka wykonuje i remontuje również piece przemysłowe, silosy, zbiorniki, wieże gaszenia i inne obiekty przemysłowe.

Zobacz : pdf

notatnik
dodaj do notatnika
Uniserv kończy budowę najwyższej chłodni kominowej
 
Copyright © 2007 Uniserv