wyszukiwarka
newsletter
language:
Strona główna > Media > Media o nas > Uniserv chce pozyskać 60 - 80 mln zł z debiutu na GPW
Uniserv chce pozyskać 60 - 80 mln zł z debiutu na GPW

bankier.pl, 7 lutego 2008

     Warszawa, 07.02.2008 (ISB) - Spółka Uniserv Budownictwo Przemysłowe, zajmująca się budową, remontem i modernizacją chłodni energetycznych i kominów przemysłowych, planuje debiut na GPW w II połowie tego roku. Ze sprzedaży nowych akcji spółka chce pozyskać 60 – 80 mln zł, które przeznaczy na inwestycję oraz przejęcia firm w kraju i za granicą, poinformowali przedstawiciele Uniserv w Czwartek.

     „Planujmy ofertę publiczną w II połowie tego roku. Z emisji nowych akcji chcielibyśmy pozyskać 60 – 80 mln zł, które zamierzamy przeznaczyć na przejęcia firm w Polsce i za granicą oraz inwestycje w nowe projekty” - powiedział prezes Uniserv Artur Nizioł.

     Prezes, który jest jedynym akcjonariuszem Uniserv, zaznaczył, że być może na giełdę trafi także niewielki, kilkuprocentowy – pakiet akcji istniejących. Spółka przygotowuje obecnie prospekt emisyjny, który powinien trafić do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) za okło dwa miesiące.

     Uniserv jest liderem w Polsce na ryku budowy, remontów i modernizacji chłodni energetycznych i kominów przemysłowych i jedyna polska firma, budująca chłodnie kominowe. Spółka oferuje również wykonawstwo i remonty pieców przemysłowych, silosów, zbiorników, wież gaszenia oraz innych obiektów budowlanych. Spółka prowadzi także samodzielne inwestycje na rynkach zagranicznych, jest partnerem światowych firm, działających w sektorze budownictwa energetycznego.

     Spółka dysponuje własnym biurem projektowym, specjalistycznym sprzętem do budowy tego typu obiektów oraz wysoko wykwalifikowaną załogą.

     Wzrost branży w latach 2007 – 2010 szacowany przez instytut PMR to 27%, ale jak zaznaczają przedstawiciele spółki, inwestycje w Polsce na dużą skalę rozpoczną się dopiero za 2 – 3 lata, m.in. w związku z regulacjami nałożonymi przez UE.

     „Do tego czasu planujemy ekspansje na rynki zagraniczne, w szczególności w Rosji, gdzie w najbliższych latach wartość inwestycji wyniesie 80 mld USD. Przyszłościowy jest każe rynek ukraiński” – powiedziała wiceprezes Uniserv Magdalena Jasica – Buk.

     „Interesują nas przejęcia podmiotów, które uzupełniły by naszą ofertę oraz firmy z krajów byłego RWPG, których akwizycja pozwoliła by nam szybciej zaistnieć na lokalnych rynkach.
Najważniejsze dla nas jest pozyskanie projektantów, wyszkolonej kadry; sprzęt do realizacji inwestycji jest mniej istotny. Liczymy na wzrost w oparciu o eksport i oczywiście inwestycje w kraju”
– dodał Nizioł.

     Spółka realizuje obecnie projekt dla Rumunii i prowadzi rozmowy na temat inwestycji na kolejnych rynkach – Rosji i Niemiec.

     Prezes poinformował, że wartość jednego realizowanego projektu wynosi kilkadziesiąt milionów złotych, a marże są wyższe, niż w budownictwie ogólnym.

     Uniserv, który systematycznie poprawia wyniki, planuje ich wzrost także w tym roku. „Na 2008 roku planujemy, że zyski będą nie gorsze niż w ubiegłym roku, spodziewamy się także wzrostu sprzedaży, ale nie będzie ona tak dynamiczna, jak w 2007 roku” – powiedział prezes.

     Przychody Uniserv wyniosły 111,8 mln zł w ubiegłym roku wobec 41,9 mln zł rok wcześniej. Skokowy wzrost przychodów w ub. Roku wynikał z realizacji dużych projektów, wcześniej spółka wykonywała remonty istniejących projektów.

     Zysk netto wyniósł 11,6 mln zł w porównaniu z 6,06 mln zł wobec 7,6 mln zł rok wcześniej. Rentowność zysku netto wynosi 10 % w ub. Roku (ISB)

Zobacz: pdf

notatnik
dodaj do notatnika
Uniserv chce pozyskać 60 - 80 mln zł z debiutu na GPW
 
Copyright © 2007 Uniserv