wyszukiwarka
newsletter
language:
GOPR
Krótko o Bieszczadzkiej Grupie GOPR

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (GOPR) powstało 1957 roku. Obecnie tworzy je 7 grup, wśród których znajduję się Grupa Bieszczadzka, którą bezpośrednio sponsorujemy. W jej skład wchodzi około 200 ratowników ochotników oraz 16 ratowników zawodowych.

Pierwsza akcja ratunkowa Grupy Bieszczadzkiej miała miejsce w 1961 roku. Jest to zarazem rok powstanie Grupy, która liczyła sobie wtedy jedynie 14 ratowników.

Dlaczego pomagamy?


Popularność Bieszczad i ich nieodparty urok z roku na rok przyciąga coraz więcej amatorów turystyki oraz nowych osadników. Więcej ludzi w górach to niestety również więcej wypadków. Pokazują to statystyki, w których z każdym rokiem wzrasta wykaz akcji, wypraw i interwencji goprowców. Za nasz obowiązek uważamy pomoc ludziom, którzy bez wahania, niezależnie od warunków pogodowych są gotowi ryzykować dla nas własnym zdrowiem a niekiedy nawet życiem.

Często zapominamy o potrzebach i bezpieczeństwie ratowników. A przecież bez nich turyści w sytuacji zagrożenia pozostaliby bezradni. UNISERV swoimi wsparciem finansowym stara się minimalizować nakład ich czasu i pracy w zmaganiach z codziennością, tak by zamiast na trosce o sprawy doczesne mogli się skupić na doskonaleniu swoich umiejętności i zapewnieniu skutecznej pomocy w górach.

Więcej informacji o Bieszczadzkiej Grupie GOPR: www.gopr.bieszczady.pl


linia.gif
Zapraszamy do zapoznania się z galeriami zdjęć na pozostałych zakładkach poświęconych GOPR-owi. 
Fotografie pochodzą z archiwum Bieszczadzkiej Grupy GOPR.
notatnik
dodaj do notatnika
Dowiedz się więcej
 
Copyright © 2007 Uniserv